Większość z nas marzy o tym, by zachować młody wygląd i dobre zdrowie. Pogodzenie się z upływającym czasem nie przychodzi łatwo, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, nastawionym na kult młodości. Naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych, dojrzałych kobiet i mężczyzn wyszła współczesna nauka, tworząc nową gałąź: medycynę przeciwstarzeniową. Co kryje się pod tym pojęciem? 

Medycyna anti-aging to medycyna prewencyjna, która ma za zadanie zapobiegać chorobom, wykrywać je i leczyć we wczesnym stadium, a także odwracać skutki chorób już przebytych oraz związanych z wiekiem. To holistyczne podejście do zdrowia człowieka zorientowanego na młodość i zdrowie.

Celem anti-aging jest wydłużenie i poprawa jakości naszego życia, zachowanie witalności, świetnej sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej, młodego wyglądu oraz dobrego samopoczucia na każdym etapie naszego życia, pomimo upływającego czasu. Dlatego też, przesłanie medycyny przeciwstarzeniowej jest adresowane do każdego z nas, niezależnie od wieku. Nigdy nie jest za późno ani tym bardziej za wcześnie, aby poprawić stan zdrowia. Musimy pamiętać, że codziennie pracujemy na długość oraz jakość naszego życia, gromadząc ten cenny kapitał lub tracąc go.

O długości naszego życia decyduje kilka czynników, takich jak: geny, styl życia, dieta i środowisko. Wiadomo, że nie mamy wpływu na to, jaką pulę genową dziedziczymy po przodkach, nie przejmujmy się tym jednak. Badania wykazują, że czynniki genetyczne jedynie w 20% odpowiadają za długość naszego życia. Reszta, czyli aż 80% zależy tylko i wyłącznie od nas samych i na tych aspektach skupia się przede wszystkim medycyna przeciwstarzeniowa. 

Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób w połączeniu z odpowiednią dla nas dietą i aktywnością fizyczną znacząco poprawią nasze funkcjonowanie. Czynniki wpływające na skrócenie naszego życia to nadwaga, spożywanie dużych ilości alkoholu, palenie papierosów, niewysypianie się oraz samotność. Na długość życia dodatnio wpływa nasze nastawienie do świata, osobowość i temperament. Ludzie o pozytywnym nastawieniu, otwarci na innych, towarzyscy, aktywni umysłowo, fizycznie oraz seksualnie dłużej cieszą się pełnią zdrowia.

Gdy jesteśmy zdrowi, to automatycznie lepiej wyglądamy i lepiej się czujemy, co od razu widać na naszej twarzy, w naszej sylwetce i oczywiście w naszych oczach.

Tylko jak to się ma do medycyny estetycznej?
Wygładzenie zmarszczek potrafi bardzo dużo zdziałać i uszczęśliwić pacjentów. Ale zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie zawsze odmładzają nas tak, jak byśmy chcieli, zwłaszcza jeśli coś jest nie tak z naszym zdrowiem. Jak więc widać, i tak nie uciekniemy od zadbania najpierw o zdrowie. Zresztą wszystkie odmładzające zabiegi wychodzą lepiej u osób, zdrowych i zadbanych.

Must have osoby, która nie chce się za szybko zestarzeć to…
Przede wszystkim kondycjonowanie skóry, czyli poprawienie jej jakości (zwłaszcza w okolicach eksponowanych na działanie promieni słonecznych), a nie zajmowanie się tylko konkretną zmarszczką!

Podstawa to lasery, peeling i bestseller tego roku – stymulatory tkankowe.

W wielu krajach laser do fotoodmładzania, czyli IPL, nazywa się złotym standardem dermatologicznym. Nie ma osoby po trzydziestce, której taki zabieg nie przyniósłby wielu korzyści. Usuwa naczynka, likwiduje przebarwienia, poprawia architekturę komórek naskórka. To bardzo korzystny zabieg, podobnie jak peelingi. Wykazano wielokrotnie, że osoby, które stosują peelingi, o wiele później mają- o ile w ogóle – potrzebę zrobienia liftingu. A jeżeli już do tego dochodzi, mogą liczyć na pewnego rodzaju przewagę nad osobami niekorzystającymi z peelingów medycznych – ich skóra szybciej radzi sobie z procesem gojenia, a efekt utrzymuje się dłużej.

Stymulatory tkankowe szturmem zdobyły serca naszych pacjentek. Ich główną zaletą jest to, że nie zastępują naturalnej tkanki – tak w wypadku wypełniaczy, a stymulują ją do lepszej pracy i naturalnego wytwarzania kolagenu i elastyny. Dzięki temu dają bardzo naturalny efekt zdrowego wypełnienia, zagęszczenia i poprawy jakości skóry. W stymulatorach tkankowych powinniśmy szukać dużej zawartości wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, aminokwasów, oligopeptydów i kompleksu witamin. Te działają kompleksowo i wielokierunkowo, gwarantując najlepsze efekty! 

Podjęcie terapii anti-aging to szansa na spełnienie marzeń o pięknie i zdrowiu jednocześnie. 

 

O autorze

Dr Izabela Lenartowicz

Specjalistka medycyny estetycznej, która przeszłość zmienia w przyszłość. Laureatka wielu prestiżowych nagród.

Autorka wielu prac naukowych, artykułów, oraz kultowej książki „SkinDoctor. Biblia Zdrowej Cery”.

Leczy dusze i ciała. Jej zamiłowanie do piękna, sztuki i nauki znalazło odzwierciedlenie w medycynie estetycznej. Zatrzymuje przemijający czas, podnosi poczucie własnej wartości i prowadzi do szeroko pojętego szczęścia. Kieruje się filozofią, by pomóc jak największej liczbie pacjentów na długo zachować zdrowie i młodość. Pasjonatka zdrowia i urody, estetka, prowadząca klinikę XXI wieku Lenartowicz Clinic w Katowicach.

Z dr Izabelą Lenartowicz możesz umówić się na konsultację lub zabieg TUTAJ