Jeśli nie korzystałeś do tej pory z zabiegów estetycznych, to Twoim pierwszym zadaniem będzie znalezienie dla siebie lekarza medycyny estetycznej. A to nie zawsze jest łatwe zadanie. Dlatego w tym wpisie dowiesz się jak znaleźć dobrego lekarza medycyny estetycznej, któremu możesz i chcesz zaufać. Zaczynajmy!

Krok 1 - informacje w Internecie

Krok pierwszy – przeszukaj Internet. Jeśli pochodzisz z mniejszej miejscowości, to takie zadanie może być wyjątkowo proste. W małych miastach gabinetów medycyny estetycznej z reguły jest tylko kilka.

Sprawa komplikuje się, gdy rozważamy duże miasta, takie jak Kraków czy Warszawa. Wtedy gabinetów jest kilkadziesiąt, a lekarzy… nawet kilkaset! Jak w takiej sytuacji zrobić dobry research?

To proste. Tylko niewielka część lekarzy medycyny estetycznej dba o swoją widoczność w Internecie. Nie mam tutaj na myśli wyłącznie wizytówki i podstawowej strony internetowej. Dużo ważniejsze jest to, czego możesz dowiedzieć się o tej osobie w różnych „alternatywnych” źródłach.

Dlatego, w pierwszej kolejności przyjrzyj się opiniom. Dobrze jeśli dany gabinet i lekarz ma tych opinii sporo – to znaczy, że przyjmuje wielu pacjentów. Poza samą ilością gwiazdek ważne jest także to JAK pacjenci piszą w tych opiniach. Poświęć kilka minut na to, żeby zapoznać się z opiniami – także tymi negatywnymi, które (prawie) zawsze się pojawiają. Nikt nie jest doskonały, prawda?

Poza opiniami zajrzyj także na… Instagrama. To dobry znak, kiedy lekarz prowadzi swój profil w mediach społecznościowych. Dzięki temu „na świeżo” możesz dowiedzieć się, kim jest ta osoba, co lubi i jak mówi do swoich odbiorców. To pozwoli Ci sprawdzić, czy macie tą samą „energię” – a to bardzo ważne, żeby po prostu się polubić. 

Krok 2 - opinie znajomych

Krok drugi – zapytaj znajomych o polecenie. Jedna rzecz to szukać lekarza samodzielnie, ale dobrą alternatywą jest zapytać kogoś znajomego. Ma to jednak swoje plusy i minusy.

Plus jest taki, że dostajesz opinię z pierwszej ręki od bliskiej Ci osoby. Możesz w szczegółach wypytać, jak wyglądała wizyta, co było fajne, a co nie. I wreszcie – czy Twoja osoba jest zadowolona z zabiegu.

Minusy? Przede wszystkim to, że ciężko o polecenie lekarza medycyny estetycznej od koleżanek. To dlatego, że nie każda osoba swobodnie mówi o tym, że robi tego typu zabiegi na swojej twarzy. Drugi minus jest taki, że lekarz polecony na zasadzie marketingu szeptanego wcale nie musi być najlepszy akurat dla Ciebie. Każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania. 

Dlatego jeśli ktoś znajomy polecił Ci dobrego lekarza medycyny estetycznej, to wróć do kroku pierwszego i samodzielnie odrób także pracę domową, przeszukując Internet :) .

Krok 3 - konsultacja bez zobowiązań

Krok trzeci jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej – udaj się na wizytę! Zaskoczony?

„Skoro pójdę na wizytę, to czy nie oznacza to, że właśnie wybrałem swojego lekarza?” – jeśli tak pomyślałeś, to czytaj dalej!

Moim zdaniem dobrego lekarza medycyny estetycznej szukamy na więcej niż jedną wizytę. Zawsze powtarzam, że dbanie o własny wygląd to maraton, a nie sprint. Do takiego maratonu potrzebujesz lekarza, który będzie Ci towarzyszył przez długi czas.

Dlatego zachęcam do tego, żebyś udał się na konsultację z medycyny estetycznej do gabinetu – bez żadnych zobowiązań. Jeśli podczas takiej konsultacji poczujesz, że „to jest to” – brawo, masz swojego lekarza. Nie musi stać się to jednak od razu. W takiej sytuacji nie bój się szukać dalej.

Takie podejście to z pewnością inwestycja – Twojego czasu i pieniędzy. Jestem jednak przekonana, że warto, bo gdzieś tam w świecie czeka na Ciebie lekarz idealny :) . 

Kiedy kończy się wizyta?

Mam dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę, która może oznaczać prawdziwe „być albo nie być” dla znalezienia dobrego lekarza medycyny estetycznej.

Chodzi o to, że wizyta w gabinecie lekarskim rzadko kiedy kończy się wtedy, gdy zatrzaśniesz drzwi gabinetu. Wspominałam już wcześniej, że poprawa wyglądu to maraton – jest w tym jeszcze drugie dno.

Po każdym wykonanym zabiegu możesz mieć pytania i niejasności. Wraz z ingerencją w Twoją skórę może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Komplikacje i efekty niepożądane też są ryzykiem, mimo że niechętnie się o tym mówi. Na każdą z takich okazji warto, żebyś miał lekarza, z którym możesz skontaktować się w każdej chwili. 

Dlatego zdecydowanie uważam, że wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to więcej niż tylko zabieg. Udana wizyta to także wsparcie, którego jako pacjent możesz potrzebować. Upewnij się, że lekarz, który będzie wykonywał u Ciebie zabiegi, jest gotowy Ci to zaoferować.

Zaufanie nie ma ceny

Podsumowując, znalezienie dobrego lekarza medycyny estetycznej czasami może być szybkie i intuicyjne, a innym razem może zająć trochę więcej czasu i wysiłku. To jednak bardzo ważne dla Twoich pozytywnych doświadczeń z medycyną estetyczną w ogóle. 

Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, że do takich poszukiwań warto podejść metodycznie. Dobre poszukiwania zwrócą Ci się z nawiązką w postaci lekarza, któremu możesz i chcesz zaufać. Powodzenia!

 

 

O autorze

 

dr Monika Łyżwa

Lekarz medycyny estetycznej, przyjmująca na co dzień w Krakowie. Jej misją jest pomoc Pacjentom w dążeniu do wyglądu, który ich uszczęśliwia. Dokonuje tego zabiegami z użyciem m.in. biostymulatorów czy kwasu hialuronowego. Z wielką pasją prowadzi blog, jeździ konno i podróżuje. 

Z dr Moniką Łyżwą możesz umówić się na konsultację lub zabieg TUTAJ