Uczucie, zmęczonej, przesuszonej skóry po okresie jesienno-zimowym to problem, który dotyka niemal każdą kobietę. Niskie temperatury, mróz zimny wiatr, brak słońca oraz znacznie mniejsza motywacja do prawidłowej pielęgnacji. To tylko kilka czynników, które powodują, że w kilka miesięcy skóra zmienia się nie do poznania.

Wraz z przyjściem wiosny, wydłużającym się dniem, słoneczną aurą, problem przesuszonej skóry zaczyna coraz bardziej przeszkadzać. Pojawia się natychmiastowa potrzeba poprawy wyglądu skóry najlepiej z ekspresowo widocznym efektem i w rozsądnej cenie.

Poznaj sprawdzone sposoby na nawilżenie i regenerację skóry po zimie, które już podczas jednej wizyty w gabinecie odmienią Twoją skórę.

Po czym poznać, że skóra wymaga nawilżenia?
Każda z nas boryka się z innymi problemami: przebarwienia, trądzik, rozszerzone naczynka, nadmierny łojotok. Jednak najważniejsze jest prawidłowe nawilżenie skóry i utrzymanie go na odpowiednim poziomie. Gdy skóra jest odwodniona towarzyszy nam czucie ściągnięcia, dyskomfortu, pojawia się zaczerwienienie. Na dłuższą metę skóra może się łuszczyć, traci jędrność i pojawiają się powierzchowne zmarszczki.

Jakie są przyczyny nieodpowiedniego nawilżenia?
Jest kilka powodów, przez które skóra się przesusza. Spożywanie niedostatecznej ilości płynów, czynniki atmosferyczne, nieodpowiednia dieta i co najważniejsze nieprawidłowa pielęgnacja, które w konsekwencji przyspieszają proces starzenia.

Jakie zabiegi przywrócą nawilżenie?
Możesz zdecydować się na jeden zabieg pielęgnacyjny, dobrze dopasowany do Twojej skóry z substancjami aktywnymi np. kwasem hialuronowym lub zabieg z użyciem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego np.; hydradermabrazję, infuzję tlenową, czy oczyszczanie wodorowe. Każdy z zabiegów wykonany tylko raz zdecydowanie poprawi poziom nawilżenia. Natomiast cała seria pozwoli na uzyskanie znacznie trwalszych i pogłębionych efektów.

Jeśli jesteś osobą bardzo zajętą, która nie ma czasu na regularne i częste wizyty w gabinecie. Połączenie hydradermabrazji, infuzji tlenowej lub oczyszczania wodorowego (rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie podczas konsultacji, w zależności od aktualnych potrzeb skóry) z mezoterapią igłową, to gwarancja spektakularnych rezultatów. Oba zabiegi możesz wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie albo dwóch np. dzień po dniu. Bardzo ważna jest kolejność, zabieg pielęgnacyjny, powinien poprzedzać mezoterapię.

Nawilżenie skóry jest odczuwalne niemal natychmiast po zabiegu, ale ostateczny efekt oceniamy po upływie trzech tygodni. Skóra staje się nawilżona, rozświetlona, wygładzona i młodsza. Obkurczają się ujścia gruczołów łojowych. Redukują się wszelkie niedoskonałości i drobne zmarszczki.

Połączenie tych dwóch zabiegów możesz wykonywać przez cały rok. Zalecamy wykonanie ich średnio ok. 3 razy w roku, jeśli lekarz lub kosmetolog nie zaleci inaczej. To absolutny “must have” świadomie dbającej o siebie kobiety. Zakochasz się w tym efekcie!