Zadbana okolica oka i zawsze młode spojrzenie to marzenie wielu kobiet i coraz częściej mężczyzn. Czas wzmożonej pracy zdalnej, która niejednokrotnie wiąże się z koniecznością spędzania ośmiu godzin przed komputerem, sprawia, że szybciej zauważamy pogorszenie wyglądu tej okolicy.

Przeczytaliśmy już wiele porad i wpisów w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak sprawić by oczy nie zdradzały naszego wieku i niestety nadal błądzimy.

Nadszedł czas, aby raz na zawsze rozprawić się z tym problemem, usystematyzować wiedzę i poznać sekret pięknego spojrzenia!

Dlaczego skóra wokół oczu tak szybko zdradza czas? Problem wynika z budowy anatomicznej tej okolicy.

  • cienki naskórek (ok. 0,5 mm, dla porównania naskórek na policzku ma ok 2 mm grubości)
  • mała ilość gruczołów łojowych
  • mała ilość tkanki tłuszczowej
  • mnogość otaczających mięśni mimicznych
  • zmniejszona ilość włókien kolagenowych i elastynowych
  • płytkie unaczynienie
  • zmniejszone krążenie krwi

Niestety w tym przypadku natura nam nie sprzyja. Ta specyficzna budowa okolicy oka powoduje, że proces starzenia postępuje dwa razy szybciej niż w pozostałych partiach twarzy. Zmiany, które zauważamy:

  • utrata nawilżenia
  • powierzchowne zmarszczki
  • wiotkość skóry zarówno górnej, jak i dolnej powieki
  • zasinienia, cienie, obrzęki
  • słabe odżywienie tej okolicy
  • gorsza eliminacja toksyn
  • szybko dochodzi do reakcji alergicznych
  • łatwość wysuszenie

Co więcej, powieki stale się ruszają, wykonują od kilku do kilkunastu tysięcy ruchów dziennie, nie wspominając o mięśniach okolicy oka, które często poruszają się wraz z każdym wypowiedzianym słowem.

Jak dbać o tę szczególną okolicę twarzy?
Pierwsze oznaki starzenia skóry wokół oczu pojawiają się już około 20 roku życia. Dlatego bardzo istotną rolę w hamowaniu procesu starzenia odgrywa prawidłowa pielęgnacja. Od codziennego demakijażu przez prawidłową pielęgnację i regularne nakładanie odpowiednich kosmetyków po kolejny makijaż. Bez prawidłowej pielęgnacji dużo trudniej utrzymać dobrą kondycję skóry, niezależnie od tego czy mamy 20, 30, 40 czy 60 lat. W dzisiejszym wpisie skupimy się na zaawansowanych zabiegach.

Twoje spojrzenie przestało przypominać to sprzed kilkunastu lat? 
Na tym etapie samo stosowanie kosmetyków i prawidłowa pielęgnacja w domu, to zdecydowanie za mało. Z pomocą, przychodzą nam zaawansowane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, które pozwalają osiągnąć widoczne odmłodzenie skóry oraz wyhamować proces starzenia. 

Zanim jednak wybierzemy się na konsultacje do gabinetu lub kliniki, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że odmładzanie i poprawa wyglądu to proces. Pogorszenie wyglądu skóry nie następuje z dnia na dzień, więc na odmłodzenie także trzeba chwilę zaczekać. W zależności od poziomu zaawansowania i rodzaju problemu, z którym się borykamy, doświadczony kosmetolog lub lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. 

W dzisiejszym artykule  poznasz jedyną słuszną drogę do wymarzonego celu.

PROBLEM: Wiotka skóra i zmarszczki
Po pierwsze należy, przywróć prawidłowe nawilżenie skóry, ten efekt pozwoli nam uzyskać  mezoterapia igłowa wykonana przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów, lub zabieg z wykorzystaniem bardzo popularnych i skutecznych, biostymulatorów tkankowych. Są to zabiegi, które pozwalają na dostarczanie substancji odżywczych i nawilżających z pominięciem bariery ochronnej naskórka, preparaty podawane są igłą i strzykawką na odpowiednią głębokość. Aby uzyskać zadowalający i widoczny efekt zabiegi te trzeba powtarzać. Lekarz wykonujący zabieg z pewnością udzieli informacji, z jaką częstotliwością należy pojawiać się w gabinecie. Jest to bardzo ważny krok w kierunku odmładzania, gdyż samo nawilżenie skóry spowoduje, że część powierzchownych zmarszczek się wygładzi a skóra stanie się bardziej napięta, odżywiona i rozświetlona. Regularnie wykonywana mezoterapia igłowa zapewnia cofnięcie wieku skóry, ale też znaczne wyhamowanie procesu starzenia.

Istotną role odgrywają również zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem urządzeń jako uzupełnienie terapii, które wspomagają nawilżenia naskórka od zewnątrz. Zalecamy wykonać je po zakończonej serii mezoterapii. Przy wyborze urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na zabiegi, które delikatnie złuszczają skórę i jednocześnie wtłaczają substancje czynne, na przykład: Infuzja tlenowahydradermabrazja, wykonuje się je na całą twarz, ale z dokładnym opracowaniem okolicy oczu.

Kolejnym krokiem jest skupienie się na zagęszczeniu skóry oraz na zabiegach, które mają na celu pogrubienie naskórka, a także wytworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Wśród najlepszych terapii zagęszczających skórę wyróżniamy: mikronakłównie z jednoczesnym podaniem substancji odżywczych, zabieg HIFU, który wykorzystuje sfokusowane fale ultradźwiękowe, radiofrekwencje mikroigłową.  

PROBLEM: Opadająca górna powieka
Jeśli problem z opadaniem powiek nie jest jeszcze zaawansowany. Możemy ten proces częściowo cofnąć, wykonując serie mezoterapii igłowych, zabiegów zagęszczających skórę zarówno skóry wokół oczu, ale też czoła, lub decydując się na zabieg z użyciem nici haczykowych. Przy odpowiednich wskazaniach lekarz może również zaproponować wypełnienie czoła. Po wypełnieniu uzyskujemy efekt pięknego równego i gładkiego czoła oraz uniesienia powiek.

Gdyby okazało się, że problem opadania powiek jest bardzo zaawansowany, zostaniemy skierowani na zabieg  blefaroplastyki czyli chirurgicznego usunięcia nadmiaru tkanki.

PROBLEM: Zasinienia, cienie, obrzęki pod oczami
Cienie i zasinienia - przyczyn takiego stanu jest kilka, dlatego na początek powinniśmy wyeliminować problemy zdrowotne, zmęczenie, używki, skutki uboczne leków. Kiedy zostaną już tylko kwestie genetyczne oraz te związane ze starzeniem się skóry. Wówczas z pomocą przyjdą nam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. W przypadku cieni, które powoduje upływający czas oraz dziedziczenie, skutecznym rozwiązaniem jest mezoterapia wykonana minimum trzy razy w odstępach 2-4 tygodni. Istotne jest, aby została wykonana z użyciem preparatów dedykowanych, które rozjaśniają skórę. Aktualnie na rynku istnieje co najmniej kilka sprawdzonych produktów. 

Jeśli natomiast jesteśmy nieszczęśliwymi posiadaczami obrzęków dolnych powiek, idealnym rozwiązaniem są wszelkie zabiegi drenujące, poprawiające krążenie, ale też zwiększające liczbę naczyń krwionośnych. Podczas konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem może też zapaść decyzja o wykonaniu zabiegu HIFU, jeśli będą wskazania. 

***** CIEKAWOSTKA *****
Należy bardzo ostrożnie podchodzić do podawania wypełniaczy (usieciowanego kwasu hialuronowego) w dolinę łez. Wypełniacz może stworzyć delikatny ucisk, który zwykle skończy się obrzękiem. Kwas hialuronowy przyciąga wodę w związku z tym, jest ryzyko zwiększenia się obrzęków i nieestetycznych worków pod oczami.  Dlatego decydując się na ten zabieg, koniecznie udaj się do profesjonalisty, który oceni i zakwalifikuje Cię do podania kwasu hialuronowego.

Młodszy i świeży wygląd okolicy oczu jest możliwy i osiągalny! Medycyna estetyczna i kosmetologia daje coraz więcej rozwiązań.  Pozostaje nam tylko zrobić pierwszy krok, umówić się na konsultacje i pozbyć się skutków upływającego czasu, które często spędzają nam sen z powiek.