To już postanowione! W 2023 rzucasz palenie! Jeśli nałogowo palisz od dłuższego czasu, zapewne możesz zauważyć charakterystyczne dla palaczy zmiany na swojej skórze. Mowa tu m.in. o zmarszczkach wokół ust nazywanych „zmarszczkami palacza”, czy niedotlenionej, poszarzałej skórze. Jak wraz z rzuceniem palenia pozbyć się także wyglądu palacza? Poznaj sposoby, dzięki którym Twoja skóra odzyska zdrowy, promienny i młodszy wygląd.

Choć tzw. zmarszczki palacza nie dotyczą wyłącznie palaczy, to głównie jednak ta grupa jest narażona na ich powstawanie ze względu na charakterystyczne podczas palenia układanie ust, które powoduje marszczenie się skóry wokół warg. Powtarzany wielokrotnie ruch prowadzi do utrwalania się bruzd na delikatnej skórze w tej okolicy. Być może jeszcze bagatelizujesz ten problem, ale wraz z wiekiem pionowe linie mimiczne będą uwidaczniać się coraz bardziej.

Jak więc sprawić, aby te postarzające linie znikły? Rzucenie palenia to już spory krok ku lepszemu. :) Na początek warto ograniczyć pracę mięśnia okrężnego ust, odpowiadającego za powstawanie tych zmarszczek, poprzez zablokowanie ich odpowiednim preparatem. Jeśli jednak zmarszczki są już widoczne, zabiegiem, który może je zredukować, jest np. odpowiednio dobrana mezoterapia lub wypełnienie kwasem hialuronowym. Na mocno utrwalone zmarszczki zaleca się również plazmę oraz zabiegi laserem frakcyjnym.

A co z poszarzałą skórą? Kiedy przestaniesz dostarczać organizmowi toksycznych substancji, skóra powoli będzie coraz lepiej dotleniona. Jednak warto udzielić jej wsparcia. Niezawodny zabieg mezoterapii jest doskonałym sposobem na szybszy powrót skóry do zdrowej równowagi. Odżywcze substancje nawilżą ją, zagęszczą i poprawią koloryt.

Mamy nadzieję, że wytrwasz w swoim postanowieniu noworocznym, a dobrze dobrane i widocznie odmładzające oraz poprawiające wygląd skóry zabiegi sprawią, że cały proces będzie dla Ciebie łatwiejszy, niż mogłoby się wydawać.