Jak przegonić resztki zimy i odświeżyć cerę? Poznaj zabiegi, które sprawią, że odmładzanie twarzy przyniesie spektakularne rezultaty, zniweluje zmarszczki i drobne linie, wygładzi i przywróci blask skórze, dzięki czemu wiosenną porę przywitasz młodszym wyglądem i w świetnym nastroju.

Zabiegi odmładzające należy zaplanować, zaczynając od wizyty u specjalisty – lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. On będzie w stanie profesjonalnie doradzić, jakie zabiegi odmładzające twarz przydałyby się, by ładnie zaprezentować ją w pełnym słońcu. My proponujemy sprawdzone procedury, które są odpowiednie dla większości pań i gwarantują spektakularne efekty – odmładzanie z sukcesem.
 

1. Peeling chemiczny

Po zimowych miesiącach mamy ochotę na zmiany wizerunku, odmłodzenie skóry twarzy. Trzeba pozbyć się obumarłych komórek naskórka i przeprowadzić solidną regenerację skóry. Nawet jeśli regularnie robisz sobie peelingi sama w domu, ich działanie jest dość powierzchowne i nie dociera do głębszych warstw skóry. Zaletą peelingu chemicznego przeprowadzonego przez specjalistę w gabinecie jest to, że nie tylko usuwa martwy naskórek, ale wraz z nim także zaskórniki, przebarwienia, trądzik, płytkie blizny i drobne zmarszczki. Dodatkowo, złuszczanie skóry w naturalny sposób stymuluje jej komórki do produkcji kolagenu. Szczególnie godny polecenia jest peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA). Już po pierwszym zabiegu po drobnych niedoskonałościach spowodowanych zimową pogodą czy zbyt suchym powietrzem w pomieszczeniach nie będzie śladu, a seria zabiegów jest zalecana osobom zmagającym się z poważniejszymi problemami skórnymi, którym zima mocno dała się we znaki. Peeling kwasem TCA głęboko złuszcza wierzchnie warstwy skóry, dzięki czemu dokładnie oczyszcza pory i mieszki włosowe oraz rozjaśnia przebarwienia i spłyca ślady po wypryskach czy trądziku – nowa, odsłonięta warstwa skóry ma wyrównany koloryt, jest jaśniejsza i gładsza.
 

2. Infuzja tlenowa

Ten zabieg jest określany jako prawdziwy zastrzyk młodości, prawdziwe odmłodzenie twarzy. Ściera z niej wyraz zmęczenia, niweluje pozimowy szarawy odcień skóry, ale przede wszystkim odejmuje lat. Dzieje się tak, ponieważ w głąb skóry razem z czystym tlenem medycznym podawanym pod ciśnieniem wtłaczane są skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające, m.in. kwas hialuronowy. Zabieg przypomina kurację w komorze hiperbarycznej, tylko że bez konieczności przebywania w takiej zamkniętej komorze. Efekty są widoczne od razu po zabiegu – poprawa kolorytu cery, wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna skóra.
 

3. Mezoterapia mikroigłowa

Ten sposób odmładzania skóry twarzy ma same zalety – świetnie odświeża skórę po zimie: nawilża i poprawia jej strukturę. Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry mikronakłuciami i jednoczesnym wprowadzaniu substancji odżywczych do tkanek skóry. Mikrourazy, które wtedy powstają, stymulują tkanki do samoodnowy – tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W odmładzaniu skóry pomagają tu też substancje odżywcze – dzięki nim skóra staje się zdecydowanie bardziej sprężysta, napięta i młodsza. Oprócz tego mezoterapia redukuje drobne zmarszczki, blizny i zmiany potrądzikowe, pozwala obkurczyć rozszerzone naczynka krwionośne, żeby stały się mniej widoczne.
 

4. Laser frakcyjny

Bezpardonowo rozprawi się ze zmarszczkami, różnego rodzaju bliznami i przebarwieniami. Można nim też poprawić wygląd pomarszczonych dłoni oraz zniwelować rozstępy na ciele. Laserowe odmładzanie skóry przywraca jej napięcie. Działanie lasera przypomina nieco mezoterapię, tylko zamiast kłucia igłami uszkodzenia w skórze są wypalane przez silne promieniowanie, które wnika w jej tkanki. W następstwie tych uszkodzeń są zmuszone do rozpoczęcia procesu regeneracji – oznaki starzenia się cofają, skóra rzeczywiście młodnieje, ponieważ zareagowała zwiększoną produkcją kolagenu i elastyny. Laserowe odmładzanie twarzy efekty daje po dłuższym czasie, ale warto poczekać, bo i utrzymują się one dłużej i są naturalne, zwłaszcza, jeśli wykonuje się serię zabiegów – po nich skóra lśni pięknym blaskiem. Uwaga! Przy laseroterapii należy szczególnie chronić skórę przed słońcem, unikać ekspozycji na światło słoneczne. Idealna pora na tego typu procedury zabiegowe to wczesna wiosna.