Nawet jeśli w kwestiach pielęgnacji jesteś absolutną minimalistką, to warto co jakiś czas wzbogacić swoją rutynę o maseczkę do twarzy. Jeśli wybierzesz odpowiednią, to możesz mieć pewność, że będzie to jeden z Twoich ulubionych sposobów na szybką i widoczną poprawę wyglądu skóry.

Jaką maseczkę wybrać?

To zależy… m.in. od stanu Twojej cery, efektu, jaki chcesz osiągnąć, a także od preferencji, co do formuły samej maseczki. I to na formule oraz jej plusach i minusach się tutaj skupimy. Zasadniczo maseczki do twarzy możemy podzielić na 2 typy – maski w płacie oraz w płynie. Z czego płynne mogą być zastygające lub niezastygające.

Komu i kiedy sprawdzą się maski w płacie?

Są idealną opcją, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu i warunków, żeby maskę dokładnie nałożyć, a następnie zmyć, czyli np. w podróży. Są błyskawiczne i bezproblemowe, łatwe w użyciu gdziekolwiek jesteśmy. Wystarczy na oczyszczoną skórę twarzy położyć maskę, odczekać swoje, po czym zdjąć, wklepać nadmiar i gotowe. Minus? Trudno z maską w płacie robić cokolwiek innego niż leżenie. Ale z drugiej strony, czy można to właściwie traktować jako minus? :)

A jak jest z płynnymi maskami?

Mają ten plus, że można nakładać je strategicznie. Masz przetłuszczającą się strefę T i suche policzki? Możesz użyć odpowiedniej maski tylko na ten obszar, na który potrzebujesz. W większości przypadków z płynną maską znacznie łatwiej jest także wykonywać inne czynności. Minusem masek w płynie jest to, że bywają problematyczne w nakładaniu, ale jeszcze bardziej w ich zmywaniu. Zwłaszcza gdy jesteś posiadaczką cery wrażliwej, długotrwałe zmywanie maski może zakończyć się podrażnieniem skóry.

Maski dedykowane poszczególnym obszarom twarzy i ciała

Warto także pamiętać o istnieniu masek dedykowanym konkretnym obszarom twarzy jak. np. skóra pod oczami, usta i ich okolice, a nawet maski dedykowane bruzdom nosowo-wargowym, które potrafią je zliftingować i zmniejszyć ich widoczność.

Czy stosowanie masek to konieczność?

Stosowanie maseczek do twarzy to doskonałe uzupełnienie rutyny pielęgnacyjnej. Maski działają znacznie intensywniej niż nakładane codziennie kremy i sera, często przynosząc natychmiastowo widoczne efekty. Jak to się dzieje? Ich działanie opiera się na okluzji – gruba warstwa płynnej maski (znacznie grubsza niż warstwa kremu) lub płat maski przylegając do skóry, sprawiają, że skóra nie odprowadza wilgoci na zewnątrz, a pod wpływem wydzielanego przez siebie ciepła, składniki aktywne z masek wchłaniają się w nią lepiej. Dzięki czemu po usunięciu maski skóra jest miękka, bogato nawilżona, gładka i pełna blasku!

Niektóre maski do domowego użytku doskonale sprawdzą się także po zabiegach medycyny estetycznej, np. w celu przyspieszenia procesu regeneracji, a także spotęgowania i przedłużenia efektów zabiegów takich jak mezoterapia.

Uważaj na ten częsty błąd!

Czy maseczkę w płacie można trzymać za długo? Być może Cię to zaskoczy, ale tak! Podejście "Potrzymam tę maseczkę jeszcze dłużej, żeby zadziałała jeszcze lepiej" to spory pielęgnacyjny błąd, który może wręcz przynieść odwrotny efekt. Jeśli maseczka w płacie zaczyna na Twojej twarzy wysychać, to sucha płachta zacznie wyciągać wilgoć, której właśnie sobie dostarczyłaś. Niedobrze, prawda? 

Dlatego zawsze stosuj się do zaleceń widocznych na opakowaniu. Zazwyczaj 15-20 minut do dobry czas, by optymalnie za pomocą maski odżywić swoją skórę.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Skorzystaj z wyjątkowej okazji! Tylko w dniach 20-27 lutego 2023 aż 20% RABATU na wszystkie maski w https://pl.cromaskincareshop.com/maski-do-twarzy/