Czas intensywnych spotkań tuż-tuż! Święta i Nowy Rok to okres, kiedy pragniemy wyglądać pięknie i czuć się dobrze we własnym ciele. Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc nam osiągnąć wymarzony wygląd, ale warto zaplanować je odpowiednio w czasie, bo nie wszystkie sprawią, że od razu będziemy wyglądać lepiej. Które zabiegi warto zrobić już teraz, a z którymi lepiej poczekać, by cieszyć się efektami pod koniec grudnia?

Zabiegi z efektem, na który musisz poczekać

Jeśli zależy Ci na naturalnej poprawie kondycji skóry, redukcji zmarszczek mimicznych i odmłodzeniu swojego wyglądu, zacznij działać już teraz! Zabiegi, które pomogą Ci osiągnąć te efekty, wymagają trochę czasu, żeby móc cieszyć się ich rezultatami. Wybierając zabiegi ze skin boosterami czy mezoterapię igłową odżywczym preparatem z kwasem hialuronowym często warto zrobić serię zabiegów. Zaczynając już teraz, zdążysz wykonać 2-3 zabiegi (w zależności od wskazań i zaleceń lekarza), dzięki którym pierwszych efektów możesz spodziewać się pod koniec grudnia. Twoja skóra z pewnością stanie się widocznie lepiej nawilżona i wygładzona, odczujesz całościowo poprawę jej kondycji. Walkę ze zmarszczkami mimicznymi także warto zacząć właśnie teraz. Decydując się na zabieg z neuromodulatorem botulinym, który redukuje ten problem, potrzebujesz kilku tygodni, żeby zobaczyć pełne efekty. Pierwsze pojawią się co prawda już kilka dni po zabiegu, następnie w ciągu 2 tygodni będziesz mogła upewnić się co do tego czy rezultaty są zgodne z Twoimi oczekiwaniami lub, czy potrzebne są jakieś poprawki. Jednakże to okres 5-8 tygodni od zabiegu gwarantuje, że efekty działania będą już dobrze widoczne i zgodne z Twoimi pragnieniami.

Zabiegi, po których warto dać sobie kilka dni na dojście do siebie

Wiele z zabiegów medycyny estetycznej daje natychmiastowo widoczne rezultaty, jednakże wcale to nie oznacza, że kolejne dni po zabiegu będziesz olśniewać swoim wyglądem. Po niektórych z zabiegów musisz liczyć się z tym, że mogą wystąpić zasinienia czy obrzęki, przez które możesz czuć się mało komfortowo ze swoim wyglądem, ale także i fizycznie. Do takich zabiegów należą m.in.

·   Modelowanie ust

·   Wolumetria

·   Nici liftingujące

·   Wypełnianie doliny łez

Zabiegi „bankietowe” z natychmiastowo widocznymi rezultatami

Niektóre zabiegi są wręcz stworzone do tego, by wykonywać je od razu przed ważnym wydarzeniem. Takie, które sprawiają, że skóra od razu wygląda o niebo lepiej, ponieważ widocznie ją odżywiają, dodają blasku, wyrównują koloryt, zmniejszają pory czy napinają. A to wszystko sprawia, że natychmiastowo zyskujemy wypoczęty, odmłodzony wygląd, a makijaż na tak przygotowanej skórze wygląda i utrzymuje się lepiej i dłużej. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że większość tych zabiegów działa na skórę tylko powierzchniowe, a co za tym idzie, efekty ich działania będziemy odczuwać od kilku do kilkunastu dni.

Pamiętaj, że najlepszy wybór, czyli taki odpowiednio dobrany do stanu i kondycji Twojej skóry wskaże Ci lekarz. Dlatego, jeśli planujesz noworoczną metamorfozę i odświeżenie swojego wyglądu, warto już teraz wybrać się na konsultację do doświadczonego specjalisty.