Usta są uznawane za atrybut kobiecości. Nie dziwi więc, że modelowanie i powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Piękny kształt, soczysty kolor, dobre nawilżenie samych ust i wygładzenie ich okolicy gwarantują, że nie będzie można oderwać od nich wzroku. Czy każde usta można zmienić w wymarzone? Dowiedz się, jak wygląda zabieg korekcji ust i jakie efekty można osiągnąć. A także poznaj wskazówki, aby po zabiegu usta na długo pozostały idealne. 

Bardzo istotne jest dla mnie, aby zabieg modelowania ust, który wykonuję, spełniał oczekiwania moich pacjentów. Jednakże, aby efekt pozostawał naturalny, ważne jest także, aby kształt ust został dopasowany do rysów twarzy. Używam do tego celu preparatów najwyższej jakości - czyli kwasu hialuronowego, który będzie miał odpowiednią konsystencję tak, aby naturalnie ułożył się w ustach. Wybieram produkt, który nie migruje i efekty po nim są wysoce przewidywalne. Dbanie o wygląd powiększonych i wymodelowanych ust nie powinno jednakże kończyć się na samym zabiegu.

Gdy tuż po wyjściu z gabinetu pacjent jest zachwycony nowym kształtem ust, nie pozostaje nic innego, jak zalecić mu odpowiednią ich pielęgnację. Ma ona ogromne znaczenie w regeneracji. Skóra warg, ze względu na budowę anatomiczną, nie ma zdolności do wytwarzania własnego nawilżenia, a tym samym odpowiedniej warstwy zabezpieczającej ją przed nadmierną utratą wody. Skóra w tym obszarze jest również zdecydowanie cieńsza w porównaniu do pozostałych części twarzy. Te czynniki powodują szczególną wrażliwość ust na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego daję moim pacjentom cenne wskazówki, jak utrzymać ich dobrą kondycję:

  • Po każdym zabiegu warto jest zastosować maskę z oferty Croma przeznaczoną do pielęgnacji ust. Zawiera ona m.in. kwas hialuronowy i aloes, które nawilżą i odżywią skórę, poprawiając jej elastyczność. Wręczam ją też pacjentowi do ponownego zastosowania w domu. Bardzo pomaga w zmniejszeniu obrzęku i koi skórę po zabiegu.
  • Niewystarczające nawodnienie organizmu może bardzo negatywnie wpływać na kondycję ust po zabiegu, dlatego konieczne jest picie minimum 2 litrów wody dziennie.
  • Zalecam stosowanie pomadek odżywczych, które w swoim składzie mają np. wosk działający ochronnie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
  • Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol, który dodatkowo przesusza skórę.
  • Regularne stosowanie delikatnych peelingów pozwoli usunąć martwy naskórek z ust i przyspieszy proces regeneracji, wpłynie na lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartym w preparatach pielęgnacyjnych.
  • Być może Cię to zaskoczy, ale skład pasty do zębów może mieć wpływ na nadmierne wysuszenie okolicy ust. Należy sprawdzić, czy nie zawiera ona laurylosiarczanu sodu. To związek chemiczny używany do produkcji większości popularnych past dostępnych na rynku w celu ich lepszego pienienia się. Składnik ten podrażnia skórę warg, powodując przesuszenie i zaczerwienienie skóry.
  • Niedobór witamin z grupy A i B oraz niewystarczająca ilość wapnia czy magnezu będzie skutkowało pękaniem i pierzchnięciem ust.

 

 

Dr Karolina Winkel Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w 2010 r. W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe na wydziale medycznym w Katowicach na GWSH i tym samym uzyskała dyplom i tytuł certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia z modelowania ust autorską metodą ReaLips®.