Czy to już?! Czy Twoja skóra właśnie przestała produkować takie ilości kwasu hialuronowego i kolagenu jak do tej pory i przechodzi w proces starzenia się?! Dowiedz się, jak rozpoznać wczesne, i nie tak oczywiste jak zmarszczki, oznaki starzenia skóry i zacznij działać!  

1.Utrata „trójkąta młodości”

Wraz z upływającym czasem, młoda twarz o zarysowanej linii żuchwy oraz jędrnych policzkach (co tworzy tzw. trójkąt młodości) zmienia się i po latach walki z grawitacją, można powiedzieć wprost, że opada. I tak, „trójkąt młodości” odwraca się i przez to twarz wygląda na starszą. Co możesz z tym zrobić? Rozwiązaniem będą zabiegi ujędrniające i liftingujące skórę np. nici liftingujące lub zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych. Utraconej objętości twarzy natomiast może nadać wolumetria, czyli zabiegi z użyciem wypełniaczy, dzięki którym można przywrócić utracony kształt policzkom, ustom czy zarysować linię żuchwy.

2. Przebarwienia

Kiedy produkcja w organizmie dobroczynnych substancji dla skóry spowalnia, może to także wpłynąć na jej koloryt i pojawianie się przebarwień. Miej również na uwadze, że skóra, która zaczyna się starzeć, jest bardziej narażona na skutki ekspozycji na promienie słoneczne. Jeśli więc zauważasz u siebie plamki i niejednolity koloryt skóry, a  jeszcze niedawno ich nie było, to jest to odpowiedni moment na rozpoczęcie profilaktyki przeciwstarzeniowej. Znajdź specjalistę, który doradzi Ci najlepsze metody odmładzania skóry dla Ciebie.

3. Wiotkość skóry

Jeśli zauważasz, że Twoja skóra przy dotyku nie jest już tak sprężysta jak dawniej, dodatkowo odkształca się na długi czas np. od poduszki czy czapek, warto zacząć działać, by zwiększyć produkcję kolagenu w skórze. Jakie zabiegi mogą pomóc? Rozwiązaniem są m.in. stymulatory tkankowe, które pobudzają naturalne procesy produkcji kolagenu w skórze, dzięki czemu przywracana jest jej jędrność i elastyczność. Na co dzień koniecznie dbaj także o ilość wypijanej wody, ponieważ ma to znaczący wpływ na wygląd naszej skóry. Dodatkowo pomyśl także nad zbilansowaną dietą i suplementacją. Dobrej jakości suplement lub posiłek z kolagenem może być doskonałym wsparciem w terapii przeciwstarzeniowej.

4. Stan skóry

Zwróć także uwagę na ogólną kondycję swojej skóry. Młoda skóra, jeśli nie boryka się z trądzikiem, potrzebuje naprawdę niewiele, by wyglądać świeżo i promiennie. Jeśli jednak zaczynasz zauważać utratę tego naturalnego blasku, skóra staje się szara, ziemista, podrażniona i widocznie zmęczona, to może być to wczesną oznaką początku procesu starzenia się skóry. Podobnie jak wydłużony proces gojenia się wszelkich ranek, który jest bezpośrednio związany ze spadkiem produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego przez skórę.

Warto obserwować swoją skórę, dbać o codzienną domową pielęgnację oraz stosować zbilansowaną dietę pełną witamin młodości, składników mineralnych, cynku, biotyny oraz kolagenu. Wszystko to razem wpłynie na opóźnienie procesów starzenia się skóry. A zabiegi medycyny estetycznej mogą być doskonałym wsparciem w tym procesie.