Która z nas nie ma problemów z cellulitem i to bez względu na wiek? Chyba nie ma takiej kobiety po 30., która powiedziałaby, że ten problem jej nie dotyczy. Jak wiemy cellulit to stan, w którym tkanka tłuszczowa pod skórą tworzy charakterystyczne zgrubienia, które nadają jej wygląd tzw. "pomarańczowej skórki". 

Oczywiście istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wystąpienia cellulitu. Są to między innymi genetyka, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej czy niewłaściwe funkcjonowanie układu limfatycznego. Warto zatem o te aspekty, na które mamy wpływ zadbać, aby cieszyć się gładszą i jędrniejszą skórą jak najdłużej. 

Przede wszystkim warto wprowadzić do swojej codzienności przynajmniej 30 minut ruchu dziennie. Świetnie sprawdzają się ćwiczenia na nogi i pośladki oraz różne formy ćwiczeń aerobowych. Jednak ruch to nie wszystko. Tutaj warto zadbać także o zbilansowaną dietę, pielęgnację skóry, odpowiednie nawodnienie oraz suplementację.

Kolagen jest jednym z głównych białek strukturalnych występujących w organizmie, a jego zasadniczym zadaniem jest utrzymanie elastyczności, nawilżenia i wytrzymałościm.in. skóry, kości czy ścięgien. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie naturalnie spada, co prowadzi do utraty elastyczności skóry, przyczyniając się do powstawania zmarszczek oraz właśnie cellulitu.

Dlatego dobrze dobrana suplementacja kolagenu może pomóc w walce z cellulitem z kilku powodów:

  1. Wysokiej jakości preparaty kolagenowe mogą istotnie wpływać na poprawę struktury skóry. Produkty zawierające peptydy kolagenowe, oraz witaminy młodości takie jak A, C i E stymulują skórę do syntezy kolagenu a przez to jej przebudowy. Przyjmowanie tych suplementów, a idealnie nowoczesnych posiłków z kolagenem może zwiększyć poziom kolagenu w skórze, poprawiając jej strukturę oraz elastyczność. W rezultacie skóra staje się bardziej napięta i mniej podatna na tworzenie się cellulitu.
  2. Kolagen pomaga także w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry poprzez zatrzymywanie wody w tkankach. Gdy skóra jest dobrze nawodniona, ma bardziej gładką i jednolitą strukturę, co może zmniejszyć widoczność cellulitu. Nie zapominajmy jednak o tym, aby oprócz suplementacji zadbać o odpowiednią ilość wypitych płynów dziennie.
  3. Kolagen jest także istotnym składnikiem tkanki łącznej, która otacza komórki tłuszczowe. Poprawiając kondycję tkanek łącznych, kolagen pomaga w redukcji widoczności cellulitu poprzez ujędrnienie skóry i zmniejszenie występowania jej nierówności.

Należy tutaj podkreślić, że wyniki walki z cellulitem są zależne od połączenia wszystkich wcześniej wymienionych czynników. Warto zatem postawić na zdrowy, aktywny styl życia, dobraną pielęgnację oraz zbilansowaną dietę. A przy wyborze suplementacji bardzo ważne jest postawienie na sprawdzone i przebadane produkty zwierające wysoko przyswajalne jadalne peptydy kolagenowe. Pamiętajmy także, że walka z cellulitem to długotrwały proces, zatem, aby osiągnąć efekty, musimy zadbać o regularność.