Jesień, prawdopodobnie nie jest ulubioną porą roku większości z nas. Deszcz, wiatr, zachmurzone niebo i spadające liście nie sprzyjają optymistycznemu nastawieniu. Niemniej, jednak jeśli zależy Ci na kondycji i wyglądzie skóry, twój stosunek do jesieni może znacząco się zmienić po przeczytaniu tego artykułu. ;) Dowiedz się, jak dobrze wykorzystać jesień, by wyglądać coraz młodziej i piękniej!

1. Zredukuj przebarwienia!

Musisz być prawdziwym szczęściarzem lub zdyscyplinowanym entuzjastą filtrów przeciwsłonecznych, jeśli Twoja skóra po lecie zachowała jednolity kolor... Niestety jednakże na ciałach większości z nas po lecie zostały niechciane pamiątki w postaci przebarwień. Jeśli zauważasz je także u siebie, to właśnie teraz jest najlepszy moment, by się za nie "wziąć". Przede wszystkim i co niezwykle istotne, jesienią mamy większą kontrolę nad naszą ekspozycją na promieniowanie słoneczne niż latem, co skutkuje ograniczeniem tworzenia się nowych plam. Właśnie w tej sytuacji zabiegi redukujące przebarwienia stają się sensowne. Dodatkowo, wybierając się na zabiegi do kliniki jesienią, zapewniasz sobie odpowiednią ilość czasu na pełną serię zabiegową, co daje Ci realną szansę na osiągnięcie spektakularnych rezultatów jeszcze przed nadejściem wiosny.

2. Widocznie popraw jakość skóry!

Marzysz, by widocznie odmienić wygląd swojej skóry? Poprawić jej strukturę, pozbyć się niedoskonałości, wygładzić, odmłodzić, a może nawet przeprowadzić lifting? Warto rozważyć laserowy resurfacing skóry, skuteczną metodę, która pozwoli rozwiązać wiele problemów jednocześnie. I właśnie teraz jest najlepszy moment, by rozpocząć ten proces. Dlaczego? Po wszelkiego rodzaju zabiegach tego typu zdecydowanie zaleca się skuteczną ochronę skóry przed promieniowaniem UV. Korzystając z przychylnej aury, możesz sobie w tym znacząco pomóc. Co więcej, aby osiągnąć najlepsze efekty, niezbędne jest wykonanie serii zabiegów. Optymalnie 4-6 sesji, co 4-8 tygodni, dostosowanych do zaleceń specjalisty. W rezultacie, poświęcając kilka miesięcy na proces regeneracji skóry właśnie jesienią, możesz wkroczyć w wiosnę z cerą jak nowa!

3. Pozbądź się niechcianego owłosienia!

Aby całkowicie pozbyć się problemu owłosienia, trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i najlepiej rozpocząć serię zabiegów depilujących już jesienią. Dla trwałych i spektakularnych efektów zazwyczaj potrzeba wykonać od 8 do 12 zabiegów, rozłożonych w czasie, co związane jest z cyklem wzrostu włosa. Laser nie działa równie efektywnie na wszystkie fazy wzrostu włosa, a każdy włos na ciele znajduje się w innym stadium w danym momencie. Dlatego, aby cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej skóry, zalecane jest powtarzanie laseroterapii co około 6-8 tygodni. Dzięki temu wszystkie włosy w danym obszarze ciała będą miały okazję zostać efektywnie zneutralizowane przez laser, w najodpowiedniejszym dla tego momencie. 

Jesień to doskonały moment, aby zainwestować w swoją urodę. Dlatego, zamiast smucić się z powodu odejścia lata, zrób sobie mocne postanowienie, że tej jesieni zadbasz o swoje zdrowie i wygląd, by czuć się coraz lepiej bez względu na aurę za oknem.